Festiwal Street Art Doping
Street Art Doping to festiwal, który zmieni oblicze miasta, doda mu kolorów, tchnie sztukę w przestrzeń publiczną. Jego organizatorzy - grupa CitiDoping – są otwarci na wszystkie niebanalne pomysły. Nad imprezą patronat objęło Życie Warszawy.
Dlatego ważną częścią imprezy jest konkurs na realizacje street-artową na murze przy Moście Śląsko-Dąbrowskim. Czekamy na Wasze szkice i projekty, prosząc by prace - w odpowiedniej skali odpowiadały wielkości ściany (16 x 2.5m).
Dajemy Wam wolną rękę, sugerując jedynie przewodni temat - Przemiany. Właśnie w nadwiślański festiwal Przemiany wpisany jest ten konkurs. Wizualizacje projektów należy przesłać na adres: info@streetartdoping.com do 10 lipca 2009.
Nagroda główna to 1000 zł. Prace muszą być zrealizowane 8 sierpnia 2009 przez ich autorów.
Szczegóły na stronie www.streetartdoping.pl
Co będzie się działo?
Do Warszawy zostaną zaproszeni uznani artyści działający w przestrzeni publicznej. W projekcie wezmą też udział stołeczni twórcy. Podobne imprezy odbywają się w metropoliach całego świata. Warszawa, dzięki festiwalowi Street Art Doping, w który włączą się fundacje działające w i dla Warszawy (m.in. „Ja, Wisła”, „Inna Przestrzeń”), może zmienić się na lepsze. A realizacje, które powstaną w ramach imprezy, będą wyszukanymi dziełami sztuki i atrakcją dla turystów.
Festiwal rozpocznie się od projektu Kino Most pod Trasą Łazienkowską w weekend 19-21 czerwca. Będzie odbywał się we wszystkie kolejne weekendy do początku sierpnia. Zakończy się realizacją przy Moście Śląsko-Dąbrowskim w terminie 6-8 sierpnia.
Działania będą miały miejsce w pięciu, ważnych dla życia miasta, obecnie mocno zaniedbanych lokalizacjach. W każdej organizatorzy będą współpracować z instytucjami i organizacjami, których obecność w danym miejscu jest pożądana.
Harmonogram festiwalu:
19 – 21 czerwca Realizacja „Kino Most”- malowanie podpór mostu Łazienkowskiego, na Cyplu Czerniakowskim. Autor Piotr Janowczyk. Współpraca z festiwalem Wisłostrada, który w tym samym czasie odbywa się w tym samym miejscu. Po zakończeniu realizacji pokazy filmów związanych ze street Artem (zapewne między innymi film „Wholetrain” )
24 – 28 czerwca Realizacja „wolnościowa” na skrzyżowaniu Kasprzaka i Prymasa 1000-lecia z Fundacją Inna Przestrzeń (w tym wolna Białoruś) autorzy: 3fala. Fundacja Inna Przestrzeń sama pracuje nad koncepcją tego, co zrealizują.
3 – 5 lipca Szablon jam na Rondzie Sedlaczka, realizacja akcji z grupą Taki Myk
12 lipca Czyszczenie przyczółka na Trasie Łazienkowskiej pod Zamkiem Ujazdowskim – CSW (jeszcze do potwierdzenia, ale realizacji malarskiej tu raczej nie będzie: ze względu na wartość historyczną, trudną płaszczyznę)
22 – 26 lipcaRealizacja „Chopin” – mur przed PKiN – autorzy Elo Melo, Sepe, Charme (lokalizacja do potwierdzenia) 28 lipca – 2 sierpnia Realizacja muralu z okazji 65. rocznicy Powstania Warszawskiego na ścianach podpory Mostu Śląsko-Dąbrowskiego – Autorzy: Tymek Jezierski, Iwona Zając, Monstfur.
8 sierpnia Realizacja projektów, które wygrają otwarty konkurs zatytułowany „Przemiany nad Wisłą” ogłoszony na stronie festiwalu. Realizacja na ścianie przy moście Śląsko-Dąbrowskim oraz na ścianie mostu Śląsko-Dąbrowskiego, nieopodal: Paweł Kozłowski „Swanski” + goście (na razie bez nazwisk) (2), jam (3)
Więcej informacji na: www.citydoping.com, www.streetartdoping.com.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.