Zielone światło dla Rosoła
Urząd Dzielnicy Ursynów wystąpił z wnioskiem o wydanie decyzji zezwalającej na budowę ul. Rosoła i Relaksowej.
Sięgając do historii Ursynowa warto przypomnieć, że w założeniu architektów komunikacja przez Ursynów miała opierać się na trzech głównych ulicach: al. Komisji Edukacji Narodowej, Pileckiego i Rosoła. Ulice te, jako przecinające Ursynów, miały docelowo umożliwiać szybką łączność z sąsiadującymi z Ursynowem dzielnicami – Mokotowem i Wilanowem.
Budowa ulicy Rosoła ma kilkunastoletnią historię, widnieje bowiem jako zadanie inwestycyjne w budżecie dzielnicy Ursynów od roku 2004.
W latach 2004 – 2005 wybudowano drugą jezdnię ulicy Rosoła, na odcinku ul. Ciszewskiego – ul. Jeżewskiego. W latach 2009 – 2010 wykonano między innymi budowę parkingów (na odcinku Belgradzka-Przy Bażantarni i Migdałowa-Belgradzka). Ponadto w latach 2006 - 2011 wydano ponad 5,7 mln zł. na wykup nieruchomości w obszarze ulicy, co umożliwi jej budowę zgodnie z zapisami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
W roku 2011 r. wykonano dokumentację projektową ostatniego odcinka ulicy Rosoła i Relaksowej (odc. od ul. Jeżewskiego do ul. Rosnowskiego) jednak ze względu na brak pełnego zabezpieczenia finansowego na budowę nie doszło do realizacji tych inwestycji.
W 2015 r. wyłoniono (w wyniku przetargu nieograniczonego) wykonawcę nowej dokumentacji projektowej ulicy Rosoła i ul. Relaksowej na odc. ul. Jeżewskiego – ul. Rosnowskiego.
Teraz urząd wystąpił z wnioskiem o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej na budowę tego odcinka ul. Rosoła. Urzędnicy mają nadzieję, że w ciągu dwóch miesięcy decyzja ta zostanie wydana. Jednocześnie w pierwszej połowie lipca Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosi przetarg na wykonawcę prac budowlanych, tak aby bezpośrednio po uzyskaniu decyzji ZRID można było rozpocząć prace. Inwestycja ma powstać do do końca roku.
Ponadto na prośbę mieszkańców urząd podjął działania mające na celu niewielką modyfikację projektu organizacji ruchu, tak aby utworzyć dwa dodatkowe zjazdy : przy w ul. Chodorowskiego i w ul. Iwanowa-Szajnowicza.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.