Odwiedź Muzeum Wojska Polskiego w Święto Niepodległości
Prezentacja historycznego sprzętu wojskowego, spotkania z twórcami filmu "Bitwy Warszawskiej 1920" i przyjęcie defilady formacji reprezentacyjnych Wojska Polskiego i Grup Rekonstrukcyjnych to m.in. wydarzenia, które odbędą się 11 listopada w Muzeum Wojska Polskiego.
W Święto Niepodległości stołeczne Muzeum Wojska Polskiego już po raz czwarty zorganizuje imprezę z cyklu "Dotknij Niepodległości". Placówka będzie w tym dniu otwarta bezpłatnie w godz. 12-20.
Na dziedzińcu Muzeum stanie namiot, gdzie zwiedzający będą mogli zapoznać się z historyczną bronią, sprzętem wojskowym i umundurowaniem żołnierzy polskich walczących o niepodległość w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Przybyli do muzeum będą mogli wziąć do ręki prawdziwy karabin czy szablę oraz poczuć na głowie ciężar wojskowego hełmu.
Zwiedzający placówkę będą mieli też możliwość zapoznania się z bardziej współczesnym sprzętem wojskowym m.in. czołgami, samolotami oraz helikopterami. Planowane są również projekcje filmów o tematycznej patriotyczno-obronnej.
Na parkingu przez Giełdą Papierów Wartościowych stanie także punkt kontrolny Wojska Polskiego, prezentujący wyposażenie polskich Sił Zbrojnych m.in. czołg PT-91 Twardy oraz wielozadaniowy samochód terenowy Humvee.
Wczesnym popołudniem z placu Piłsudskiego wyruszy defilada pododdziałów reprezentacyjnych Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej oraz grup rekonstrukcji historycznych. Traktem Królewskim dotrze ona do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie jej uczestników powita m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Po południu na dziedzińcu Muzeum odbędzie się koncert chopinowski. Będzie można tam również obejrzeć wystawę fotogramów z planu filmu Jerzego Hoffmana "Bitwa Warszawska 1920", spotkać się z reżyserem i aktorami oraz zapoznać się ze sprzętem historycznym wykorzystanym w filmie. Dzień zakończy pokaz sztucznych ogni.
Zwiedzający 11 listopada Muzeum Wojska Polskiego będą mogli również obejrzeć wystawy stałe i czasowe dostępne w placówce.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.