Gdzie świętować wolność
Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowano w stolicy wiele atrakcji.
Środa
- O godz. 19 na pl. Politechniki 1 i o godz. 21 na pl. Krasińskich 3/5 na ścianach budynków można będzie zobaczyć audiowizualne pokazy zaprojektowane przez Krzysztofa Wodiczkę. Czytaj więcej o "Projekcji weteranów wojennych" Krzysztofa Wodiczki!
Czwartek
- O godz. 13.30 przemarsz defilady Traktem Królewskim. Przejdzie ok. 800 rekostruktorów. Zobaczymy oddziały Piechoty Polskiej w mundurach z 1920 roku, ułanów i oddziały w strojach z II wojny światowej. Nie zabraknie też wozów bojowych.
- W godz. 12 – 20 bezpłatnie można zwiedzać Muzeum Wojska Polskiego. W godz. 11 – 20 na terenie odbędzie się piknik historyczny „Dotknij Niepodległości”. O godz. 16 w namiocie na dziedzińcu muzeum spotkanie z twórcami filmu „Bitwa Warszawska 1920” – reżyserem Jerzym Hoffmanem, aktorami i operatorami. O godz. 19.30 pokaz sztucznych ogni.
- O godz. 16 sprzed Dworca Wschodniego rusza parada wolności, która przejdzie ul. Targową, 11 Listopada do ul. Szwedzkiej. By go ubarwić, warto wziąć ze sobą flagę narodową.
- O godz. 18 na pl. Wileńskim koncert Tomka Lipińskiego z zespołem Tilt.
- O godz. 19 na budynku przy ul. Targowej 74 pokaz trójwymiarowej animacji przedstawiającej opowieści o dawnej i współczesnej Warszawie.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.