Na majówkę do Orońska
Będzie to najprawdziwsza majówka wzbogacona o kontakty ze sztuką i XIX-wiecznymi zabytkami.
Wyprawę można porównać do tych, jakie odbywały się w okresie międzywojennym i wcześniej na warszawskich Bielanach. Nie zabraknie kiełbasek, które upieczemy na wspólnym ognisku, jaj na twardo, pieczywa, kawy, herbaty, no i oczywiście muzyki.
149. Spacer z Syrenką odbędzie się w sobotę 9 maja w godz. 8 – 16. Zwiedzimy Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku: pałac, kaplicę, oranżerię, galerię rzeźby i inne obiekty, po których oprowadzać nas będzie dyrektor artystyczny Centrum Mariusz Knorowski. Uczestnicy Spaceru wezmą również udział w wernisażu wystawy Grzegorza Witka z warszawskiej ASP.
Niewątpliwą atrakcją jest oroński pałacyk należący do Józefa Brandta, wybitnego przedstawiciela malarstwa historyczno-nastrojowego, ucznia Juliusza Kossaka. Właściciel zespołu pałacowo-ogrodowego zapraszał do swojej posiadłości co znakomitszych przedstawicieli świata artystycznego na wakacyjny wypoczynek. Trwało to do wybuchu I wojny światowej i śmierci malarza.
Pierwsza ekspozycja rzeźby w orońskim parku powstała w 1965 r. Obecnie kolekcja sztuki współczesnej składa się z 621 rzeźb, 70 rysunków, obrazów i innych eksponatów.
Zapisy (potrzebny będzie PESEL do ubezpieczenia) w środę 29 kwietnia w godz. 12 – 14 w redakcji „ŻW“ przy ul. Prostej 51.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.