Całkiem nowa Agnieszka
Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej”, Och-Teatr, ul. Grójecka 65, bilety: 40 – 60 zł (koncert galowy), 90 zł (koncert Stanisława Soyki), rezerwacje: tel. 22 589 52 01, sobota (2.10) – poniedziałek (4.10)
Każda edycja tego festiwalu udowadnia, że piosenki Agnieszki Osieckiej nie zestarzeją się nigdy. Wciąż sięgają po nie młodzi wykonawcy, odczytując z nich nowe – czasem zaskakujące – znaczenia. Tym razem jednak festiwal rozpocznie się jeszcze jednym odkryciem.
Podczas sobotnich koncertów (o godz. 17 i 20) usłyszymy bowiem materiał z nowej płyty Stanisława Soyki „... tylko brać”. Z 11 zamieszczonych na niej piosenek tylko dwie są znane. Reszta to teksty, do których muzykę napisał Soyka.
– Najważniejsze jest to, że kolejny raz powstała zupełnie nowa interpretacja twórczości Agnieszki – mówi Marta Passent z Fundacji Okularnicy, organizatora festiwalu. – Tekstów wyciągniętych z zapomnienia i nieśpiewanych nigdy wierszy.
Kolejne dwa dni festiwalu mają należeć do uczestników konkursu. W tym roku jedenaściorga. – Ich poziom jest dość wyrównany, więc jury jak zwykle będzie miało problem z wybraniem tych najlepszych – mówi Marta Passent.
W niedzielę o godz. 20 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce (ul. Myśliwiecka 3/5/7) wykonawców ocenią Marek Niedźwiecki, Włodek Pawlik, Maciej Englert, Magda Umer i Stanisław Soyka. Ich werdykt poznamy w poniedziałek w trakcie koncertu galowego (godz. 19).
Wtedy wystąpi również – jako gwiazda wieczoru – Katarzyna Dąbrowska, laureatka konkursu z 2006 roku. Które piosenki patronki festiwalu wybrała do recitalu? Tę informację woli zachować w tajemnicy. Może żeby nie zapeszyć? W końcu to 13. edycja „Pamiętajmy o Osieckiej”.
– Ale my się nie boimy – śmieje się Passent. – Ani trzynastki, ani czarnego kota...
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.