Jakich domów szukają warszawiacy?
Maksymalnie 950 tys. zł za dom, minimalna powierzchnia 135 mkw, najlepiej na Wilanowie, w Wawrze, Wesołej i na Ursynowie - takie są oczekiwania warszawiaków poszukujących nieruchomości w Warszawie.
Na przestrzeni ostatniego roku zmieniały się oczekiwania osób poszukujących domów na stołecznym rynku. Analiza firmy Emmerson S.A. pokazuje, że w latach 2009-2010 osoby planujące kupno nieruchomości w stolicy chciały wydać na ten cel maksymalnie ponad 943 tys. zł.
Według wskazań portalu Domiporta.pl średnia cena metra kwadratowego nowego domu lub segmentu najmniejszą wartość przyjmuje w Białołęce (4 253,25 zł/mkw.), a najwyższą w Wilanowie bo 6 550 zł/mkw.
Powierzchnia najważniejsza
Poszukiwana przez warszawiaków minimalna powierzchnia domu wyniosła 135 mkw, a największy metraż, jaki brali pod uwagę poszukujący liczył 298 mkw. Również wielkość przydomowej działki miała ogromne znaczenie dla kupujących. W 2009 roku minimalna oczekiwana powierzchnia wynosiła 307 mkw. W zeszłym roku po przejściowych spadkach w poszczególnych kwartałach kupujący w 2010 roku chcieli, aby nieruchomość stała na co najmniej 315-metrowej działce.
Gdzie kupić nieruchomość?
W Warszawie najciekawszymi dzielnicami dla kupujących są: Wilanów, Wawer, Wesoła i Ursynów. Prym wśród nich wiedzie Wilanów, który był najczęściej wskazywany w każdym z prześledzonych okresów przez klientów firmy Emmerson S.A. W każdym z analizowanych kwartałów ten ekskluzywny rejon stolicy był pożądanym miejscem do zamieszkania.
W przypadku mieszkań najbardziej popularny jest Mokotów. W tej dzielnicy chciałoby mieszkać większość potencjalnych nabywców lokali, ale jest to jedna z najdroższych warszawskich lokalizacji. W rezultacie mieszkania faktycznie kupowane są częściej w tańszych rejonach.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.