Twardsze drogi w Białołęce
Cztery białołęckie ulice zyskały nową nawierzchnię, piąta jest w trakcie realizacji. Sześć następnych zostanie utwardzonych w 2018 r.
Problem z białołęckimi drogami gruntowymi znany jest nie od dziś. Niestety koszty budowy ulic, w tym m.in.: przebudowa podziemnej infrastruktury, wykup działek (aby droga miała stosowne parametry) oraz sama przebudowa drogi są bardzo dużym obciążeniem budżetowym. Dlatego zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska zainicjowała miejski program poprawy jakości eksploatacyjnej dróg nieutwardzonych. Założeniem programu jest szybkie oraz tanie utwardzenie drogi betonem lub asfaltem, bez tworzenia oświetlenia, odwodnienia, kanalizacji i chodników. Warunkiem zgłoszenia danej ulicy przez dzielnicę do programu jest posiadanie przez ulicę kategorii drogi publicznej gminnej.
Następnie zgłoszone drogi są weryfikowane, m.in. pod względem własności terenu, szerokości, długości, usytuowania obiektów użyteczności publicznej, warunków gruntowych a także, czy w ciągu najbliższych kilku lat nie są na nich planowane inwestycje np. budowa wodociągu czy oświetlenia. Finalnie roboty drogowe są wykonywane przez Zakład Remontów i Konserwacji Dróg nadzorowany przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.
Do tegorocznej edycji programu zakwalifikowało się ponad 30 ulic z całej Warszawy. Na Białołęce programem zostały objęte ulice: Karnicka (190 m), Semaforowa od Karnickiej (220 m), Pszeniczna (530 m) oraz Myśliwska (320 m). Wszystkie zostały już utwardzone.
Dodatkowo w ramach prezentu gwiazdkowego dla Białołęki zostanie utwardzona ul. Fortel. Właśnie trwają prace na pierwszym 250 m odcinku od ul. 15 sierpnia. Drugi odcinek do ul. Żywicznej zostanie wykonany wiosną.
W przyszłym roku utwardzone zostaną ulice: Szamotulska, Raciborska (od ul. Przytulnej do ul. Na Przełaj), Jarzębinowa (brakujący fragment), Ornecka (ok 500 m odcinek od ul. Szamocin na północ), Platanowa oraz Inowłodzka (od ul. Marywilskiej w kierunku ul. Annopol).
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.