Bezpłatne zajęcia z ekonomii dla dzieci w SGH
Do 16 lutego można zapisywać się na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy dla uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych oraz na Akademię Młodego Ekonomisty dla gimnazjalistów.
Trwają zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy Szkole Głównej Handlowej. To projekt edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych.
- Zajęcia rozpoczną się w marcu i potrwają do czerwca br. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Na najmłodszych studentów czeka 160 miejsc – informuje Marcin Poznań, rzecznik SGH.
Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających po dwie godziny lekcyjne. Blok tematyczny skonstruowany jest w taki sposób, aby umożliwić małym studentom zaznajomienie się z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. W zbliżającym się semestrze, na zajęciach dowiedzieć się będzie można np. skąd się biorą pieniądze; po co potrzebne są banki ; czy produkty żyją; czy firmy ze sobą współpracują.
- W zakresie edukacji ekonomicznej najmłodszych mamy bardzo wiele do zrobienia. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego możemy sukcesywnie rozwijać się i upowszechniać ideę edukacji ekonomicznej – tłumaczy Marcin Dąbrowski ze Szkoły Głównej Handlowej.
Każdy student EUD otrzyma indeks, do którego będzie zbierać pieczątki poświadczające uczestnictwo w zajęciach. Na podstawie zebranych stempelków uczestnicy otrzymają zaliczenie semestru oraz dyplomy poświadczające ukończenie EUD.
Semestr zajęć kończy się testem wiedzy. Trzy osoby, które w danym ośrodku zdobędą najwyższy wynik z testu, otrzymają wartościowe nagrody.
W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.
Dla gimnazjalistów przeznaczona jest Akademia Młodego Ekonomisty. Zapisy na jej letnią edycję trwają również do 16 lutego. Zajęcia rozpoczną się w marcu i potrwają do czerwca. Także w tym przypadku udział jest nieodpłatny. Program Akademii został przygotowany z myślą o gimnazjalistach, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. Każdy semestr AME to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej.
- Na najbliższy semestr zaplanowaliśmy zajęcia, m.in. z zakresu zarządzania projektami, marketingu internetowego, globalizacji gospodarki oraz finansów – wyjaśnia Marcin Dąbrowski z SGH.
Zajęcia na AME mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców akademickich. Każdy student Akademii otrzymuje indeks, do którego zbiera pieczątki potwierdzające obecność na zajęciach. Obecność na 4 z 6 spotkań uprawnia uczestnika do otrzymania dyplomu ukończenia AME. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta w danym ośrodku. Także w ramach Akademii organizowane są również edukacyjne zajęcia dla rodziców z zakresu wychowania i kształtowania u dzieci postaw przedsiębiorczych. Z rodzicami rozmawiamy między innymi o metodach rozwijania aktywności poznawczej dziecka, narzędziach coachingowych w edukacji dzieci, kształtowaniu właściwych postaw wobec pieniądza czy wpływie mediów masowych na odbiorców – dodają organizatorzy.
Szanse na indeks AME mają uczniowie, którzy do 16 lutego 2014 r. wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.gimversity.pl. Na chętnych czeka 120 miejsc.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.