Są jeszcze miejsca na studiach
Ponad tysiąc wolnych miejsc jest na uczelniach publicznych dla osób, które chcą podjąć studia dzienne. Dodatkowa rekrutacja potrwa do połowy września.
Najwięcej – 846 miejsc – jest jeszcze na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 80 chętnych może studiować na matematyce, a na informatyce – 60. Mniej na innych kierunkach.
Na uczelni są też wolne miejsca na studiach dziennych II stopnia. Można się zapisać m.in. na kierunek nauka o rodzinie (67 miejsc) i archeologię (57 miejsc).
– Zapisów na studia stacjonarne można dokonywać na stronie internetowej rejestracji kandydatów do 5 września – informuje Marcin Kozłowski, rzecznik UKSW. – Wyniki rekrutacji uzupełniającej zostaną ogłoszone 13 września.
Około 200 miejsc jest jeszcze też na Uniwersytecie Warszawskim. Na chętnych czekają m.in. astronomia, filologia białoruska, fizyka, inżynieria nanostruktur, a także bioinformatyka. W zależności od kierunku dokumenty można składać od końca sierpnia do 22 września.
Na Politechnice Warszawskiej dodatkowa rekrutacja prowadzona jest tylko na studia stacjonarne w języku angielskim na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na kierunku Electrical and Computer Engineering. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, dokumenty można składać do końca sierpnia. Wolnych jest 20 miejsc.
A osoby, które chcą zostać ratownikiem medycznym, mogą składać do 17 sierpnia dokumenty w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
AWF dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na kierunkach turystyka i rekreacja oraz pielęgniarstwo.
W Wojskowej Akademii Technicznej można studiować jeszcze energetykę. Jest jeszcze 29 miejsc. Rekrutacja trwa do zapełnienia wszystkich miejsc.
Na razie nie wiadomo, ile wolnych miejsc będzie w SGGW.
– W poniedziałek zamknęliśmy rejestrację kandydatów, do tego dnia były wolne miejsca, m.in. na biologii, ekonomii, ochronie środowiska. O tym, czy nadal są, będziemy wiedzieli w czwartek – informuje Daria Panasiuk z uczelni.
Prywatne szkoły też kuszą
Nabór prowadzą też uczelnie niepubliczne. Miejsca są we wszystkich szkołach wyższych, na chętnych czekają one do końca września. Placówki te kuszą kandydatów różnymi bonusami. Tym, którzy szybko się zapiszą na studia, obiecują m.in. zwolnienie z konieczności uiszczenia opłat rekrutacyjnych lub ich obniżenie (np. w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej). Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania chce przyciągnąć chętnych 10-procentową obniżką czesnego, a Szkoła Wyższa im. B. Jońskiego – darmowymi kursami wyrównawczymi oraz deklaracją, że zajęcia nie będą się odbywały w niedziele (dla zaocznych) i poniedziałki. Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia oferuje studentom pierwszego roku wyprawkę, czyli zestaw upominków i pomocy dydaktycznych.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.