Klub Srebrnego Klucza powraca
Klasyczna seria kryminałów Klub Srebrnego Klucza publikowana przez niemal 50 lat przez Iskry zostaje reaktywowana w wydawnictwie Zysk. Pierwsze książki odnowionej serii trafią do księgarń jeszcze w tym tygodniu.
Klub Srebrnego Klucza to seria zapoczątkowana w 1956 roku, pod szyldem której ukazywały się powieści kryminalne autorów polskich i zagranicznych. W dokumentach przedstawiających założenia serii napisano, że "w powieściach polskich wydawnictwo kładzie szczególny nacisk na popularyzację pracy Milicji Obywatelskiej".
Pierwszą książką z serii Klubu Srebrnego Klucza było "N czy M" Agathy Christie. Na okładce znalazło się takie zapewnienie: "Srebrny Klucz widniejący na okładce będzie odtąd towarzyszył każdej wydanej przez nas książce o treści detektywistycznej. Srebrny Klucz to gwarancja przyjemnej i pouczającej rozrywki". W serii ukazywały się kryminały Joe Alexa, Artura Conan Doyle'a, Joanny Chmielewskiej.
Ponowne powołanie do życia serii Klub Srebrnego Klucza, tym razem przez Zysk i S-ka Wydawnictwo nie ma być jednak reanimacją starych pomysłów. - Chcemy połączyć najlepsze elementy dawnej serii z ożywczym piórem młodego pokolenia; przypomnieć mechanizmy zbrodni sprzed kilku dekad i zarazem uzmysłowić, jak wraz z upływem czasu oraz rozwojem cywilizacji zmieniają się oblicza zbrodni - deklaruje wydawnictwo.
Pierwsze książki z serii trafia do księgarń jeszcze w tym tygodniu: "Ekspedycja Kolitz" Katarzyny Rygiel to historia o archeologu odnajdującym ślady rodzinnej tragedii w ruinach cysterskiego klasztoru, a "EuroDżihad" Marcina Wolskiego opowiada o warszawskim policjancie Stanisławie Frąckowiaku, który włącza się w walkę z terroryzmem.
Trzecia z pierwszych książek odnowionej serii to wznowienie klasycznego PRL-owskiego kryminału, czyli "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię. Uderzenie" autorstwa Krzysztofa Kąkolewskiego.
Dwie z pozoru niepowiązane ze sobą sprawy - śmierć Ewy Salm, która zginęła, wypadając z okna pijackiej meliny, i rabunek w biały dzień czterystu tysięcy złotych - pozostają wciąż nierozwiązane. Fakt ten nie daje spokoju kapitanowi Siwemu, funkcjonariuszowi Komendy Głównej Milicji. Kiedy powody zdrowotne zmuszają go do przejścia na emeryturę, podejmuje on prywatne śledztwo, które przyniesie rozwiązanie przestępstwa sprzed lat i odnalezienie skradzionych pieniędzy.
Wznowienie "Zbrodniarza..." zawiera również płytę DVD z filmem Janusza Majewskiego "Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię", czyli ekranizację powieści z 1969, artykuł Melchiora Wańkowicza poświęcony twórczości Krzysztofa Kąkolewskiego, posłowie autora, przybliżające dalsze losy Siwego - głównego bohatera "Zbrodniarza...".
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.