Najdrożej w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu
Mieszkańcy Warszawy, Gdańska i Poznania ponoszą największe opłaty za korzystanie z miejskich usług komunalnych. Najtańszymi miastami są pod tym względem Wrocław, Łódź i Lublin. Stolica jest najtańszym miastem jeśli chodzi o ceny energii cieplnej, ale właśnie w Warszawie najwięcej trzeba zapłacić za wywóz śmieci.
Raport obejmuje ceny za wodę, ścieki, wywóz śmieci, ogrzewanie oraz komunikację w dziesięciu największych miastach Polski.
Największe różnice między poszczególnymi miastami występują w przypadku opłat za wodę i ścieki. Najwięcej każą sobie płacić wodociągi w Katowicach (7,88 złotych za 1 metr sześcienny) i Warszawie (7,6 złotych). Najniższe opłaty są w Łodzi (4,3 złotych).
Perspektywy też nie są najlepsze. Antoni Tokarczuk, dyrektor Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie zapowiada, że do roku 2010 łączny wzrost opłat za wodę i odprowadzanie ścieków może wynieść nawet 17 procent.
Duże zróżnicowanie cen występuje również w przypadku energii cieplnej. Co ciekawe, w tej konkurencji najtańsza jest Warszawa z 43,75 złotych za 1 megawat energii. A najdroższy - Szczecin, gdzie 1 megawat energii cieplnej kosztuje 64,5 złotych, a więc 50 procent więcej niż w stolicy.
Co traci na ogrzewaniu, Warszawa odbija sobie na wywozie śmieci. Dwukrotne w miesiącu wywiezienie 120-litrowego pojemnika odpadów kosztuje w stolicy 42,27 złotych, a w Szczecinie 17,39 złotych.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.