Ci wspaniali dżokeje
W niedzielę na Służewcu miłośnicy wyścigów konnych znów poczują adrenalinę. Pierwsza w tym sezonie bomba pójdzie w górę o godz. 14.15.
Bramy Toru Służewiec otwarte będą dla wszystkich, którzy lubią próbować szczęścia w typowaniu zwycięzców lub chcą tylko popatrzeć na konie i pospacerować na świeżym powietrzu. – zachęca rzeczniczka toru Weronika Chełmska. – A wolny wstęp umożliwi bezstresowy wypoczynek w otoczeniu wspaniałej przyrody.
Organizatorom bardzo zależy na sprawnym działaniu wszystkich systemów i urządzeń, więc w czasie siedmiu niedzielnych gonitw przetestują sprawność swojego sprzętu.
To tym ważniejsze, że rozpoczynający się właśnie sezon jest szczególny, bo 70 lat temu, w czerwcu 1939 roku, na świeżo oddanym do użytku torze rozegrano pierwszą i jedyną gonitwę. Dziś gospodarze Służewca chcą przypomnieć wszystkim o miejscu trwale związanym z historią Warszawy i jej życiem kulturalno-sportowym.
Już dzisiaj warto zaplanować czas pod kątem atrakcji, które przewidziano z okazji jubileuszowych obchodów na kolejny weekend.
W sobotę 25 kwietnia o godz. 14 wyruszy z Ogrodu Saskiego barwny orszak. Z wysokości końskiego grzbietu dżokeje zaprezentują publiczności swe paradne stroje, a towarzyszyć im będą damy w eleganckich powozach.
Widowiskowa Parada Konna przejdzie ulicami Królewską, Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, a zakończy się pokazem ujeżdżenia w wykonaniu Karoliny Wajdy dosiadającej ogiera andaluzyjskiego.
Uroczystości kontynuowane będą w niedzielę 26 kwietnia na Torze Służewiec. Czas po-między zaplanowanymi na ten dzień dziewięcioma gonitwa-mi najszybszych koni w Polsce umilą gościom niespodzianki. – Najmłodszych zapraszamy na jazdę na kucykach – zachęca Chełmska – oraz na zabawę w nadmuchiwanym zamku i na karuzeli.
Starszych organizatorzy zaproszą na widowiskowe pokazy kaskaderki konnej, w której najważniejsze są nie tyle figury, co porozumienie pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w
jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione
pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.